Systémy PZTS (EZS)

 

Hlavní úlohou elektrické zabezpečovací signalizace je včas informovat uživatele objektu o záměru narušitele proniknout do chráněného prostoru.
Základem zabezpečovacího systému je ústředna, která monitoruje a vyhodnocuje stavy jednotlivých detektorů umístěných v objektu. Detektory fungují na různých principech – na infračervené záření pohybujícího se objektu, změny v odrazu mikrovlnného záření, zvuk tříštění skla, otřesy, tlak, atd.

Při narušení střeženého prostoru je vyhlášen poplach. Informace o narušení je telefonicky, či rádiovým signálem přenesena na pult centralizované ochrany (PCO) bezpečnostní agentury, nebo policie. Ve většině instalací jsou jednotlivé snímače propojeny s ústřednou vícežilovými kabely. Pokud nelze z jakýchkoliv důvodů použít "drátové" rozvody, lze využít celou řadu spolehlivých bezdrátových prvků bez sebemenšího porušení omítek.
V současnosti je většina elektrických zabezpečovacích systémů plně integrovatelná do jiných zabezpečovacích systémů a může fungovat i jako součást systému kontroly vstupu či kamerového systému.

projekce - montáž - servis

Kontaktujte nás