Lidé si stěžují na televizní signál (Sokolovský deník 3.2.2016)

03.02.2016 08:13

Sokolov - Obracejí se na město s prosbou o pomoc. To jim, podle svých slov, pomoci nemůže.

Čekám na signál, ten z nebe nepřichází, a tak čekám dál. Známým hitem české kapely NightWork by se, s trochou nadsázky, dala popsat situace některých občanů v Sokolově. Ti mají totiž potíže s příjmem televizního signálu, a obrátili se proto na město se žádostí o pomoc. Vedení Sokolova však tvrdí, že jim pomoci nemůže.

Diskuse k článku:

Město pomoci může
Technickým operátorem multiplexu 3 jsou v současné době České radiokomunikace (ČRa). Dokrytí obcí se realizuje prostřednictvím dokrývačů malých výkonů na náklady obcí, pokud obce projeví o tuto vysílací službu zájem. Obecní úřad může vstoupit do jednání ohledně výstavby DVB-T vysílače /dokrývače a může provoz dokrývače objednat přímo u ČRa. DVB-T příjem je pro občany zdarma - ČRa nevybírají žádné servisní poplatky jako je tomu v případě poskytovatelů kabelových, satelitních nebo IPTV služeb.

L. Zámečník

Zdroj: https://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/lide-si-stezuji-na-televizni-signal-20160203.htmlZdroj: https://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/lide-si-stezuji-na-televizni-signal-20160203.html

Zpět