Kamerové systémy

Bezpečnostní kamery

Bezpečnostní kamery se dnes používají pro sledování nejrůznějších objektů a pozemků, k zabezpečení bank, muzeí, galerií, benzinových pump, parkovišť, letišť a v mnoha jiných zabezpečovacích aplikacích. Kamerové systémy jsou využívány při zabezpečení vnějších i vnitřních prostor, k zabezpečení velkých firemních objektů nebo v soukromé sféře (např. zabezpečení rodinného domu. Často jsou bezpečnostní kamery nasazovány jako doplněk klasické EZS (PZTS), čímž se zjednodušuje a zefektivňuje zabezpečení objektu.

Webové kamery

S technickým pokrokem zejména v oblasti přenosových sítí a v oblasti digitalizace videosignálu se stále více prosazují tzv. webové kamery, jinak též IP-kamery (IP – „Internet Protocol“). V pouzdře webové kamery je integrován videoserver, který zajišťuje digitalizaci videosignálu a připojení kamery k sítím LAN/WAN. IP-kamery umožňují sledovat obraz z kteréhokoliv místa v síti (LAN nebo Internet) pomocí standardního webovského prohlížeče. Webové kamery jsou proto využívány mimo jiné pro videomonitoring a zabezpečení vzdálených objektů. Často se webové kamery používají jako tzv. on-line kamery k přímému přenosu na Internetu (sledování dopravy, průběhu stavby, sněhové zpravodajství ze zimních středisek apod.). Obraz z on-line kamery může sledovat kterýkoliv uživatel s připojením k LAN nebo Internetu (dnes i přes mobilní aplikace mobilních telefonů).

Kamerové systémy s dlouhodobým záznamem obrazu

Digitální technologie se prosazuje rovněž v oblasti záznamu obrazu. CCTV kamerové systémy používají speciální videorekordéry umožňující dlohodobý bezobslužný záznam obrazu z bezpečnostní kamery. IP kamery umožňují záznam i na vloženou paměťovou kartu. Často jsou digitální videorekordéry (DVR) vybaveny videoserverem, který umožňuje vzdálený přístup k rekordéru přes LAN / Internet.

projekce - montáž - servis